Teknolojini gelişmesi ile birlikte insanların internet hız gereksinimleri de artmıştır. Buna paralel olarak ta kullanılan uygulamarın internet hız gereksinimleri de artmaktadır. Bu tamamen insanların kişisel ihtiyaçları ve gereksinimleri ile alakalı bir durumdur. Bu durum telefonla internet…

Teknolojini gelişmesi ile birlikte insanların internet hız gereksinimleri de artmıştır. Buna paralel olarak ta kullanılan uygulamarın internet hız gereksinimleri de artmaktadır. Bu tamamen insanların kişisel ihtiyaçları ve gereksinimleri ile alakalı bir durumdur. Bu durum telefonla internet hattı, ADSL hattı ve VDSL yani fiber internet hattı olarak günümüze gelmiştir. Fiber internet hattı hızlı internet olarak ta bilinmektedir.

Fiber Alt Yapı Hat Sorgulama Nasıl Yapılır?

Mahallenizde veya sokağınızda fiber hattı olup olmadığını öğrenmek için fiber hat sorgulama işlemini yapmanız gerekmektedir. Aşağıda verilen link yardımı ile sokağınızda fiber hat olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bu işlem için açılan sayfada ilk önce üst menüden hizmet seçin alanından internet alt yapısını seçin. Sol tarafta bulunan il-ilçe-mahalle-sokak gibi bölümleri seçip alt bölümde bulunan göster butonuna tıklayın.

Açılacak olan haritada bulunan pini sürükleyip evinizin veya sorgulama yapmak istediğiniz yerin olduğu bölüme bırakın. Ardından sizlere son aşama olarak güvenlik kodu gelecektir. Bu güvenlik kodunu ilgili alana girip göster butonuna tıklayarak ilgili yerde fiber hat olup olmadığı bilgisini öğrenebilirsiniz.

Fiber alt yapı hat sorgulama işlemi yapmak için TIKLAYIN…

Kaynak: http://e-sorgulamamerkezi.com/fiber-alt-yapi-hat-sorgulama.html