Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Açık Öğretim Lisesi öğrencileri için her yıl düzenli olarak sınav yapmaktadır. Bu sınavlara sınav öncesi belirtilen zamanlarda kayıt yaptırmış veya kayıt yenileme işlemini yaptırmış olan Açık Öğretim Lisesi öğrencileri girebilmektedir. İlgili dönemde kayıt…

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Açık Öğretim Lisesi öğrencileri için her yıl düzenli olarak sınav yapmaktadır. Bu sınavlara sınav öncesi belirtilen zamanlarda kayıt yaptırmış veya kayıt yenileme işlemini yaptırmış olan Açık Öğretim Lisesi öğrencileri girebilmektedir. İlgili dönemde kayıt yenileme işlemini yaptırmamış olan öğrenciler kayıtlı olsalar dahi sınava girememektedirler.

Açık Öğretim Lisesi 8-9 Aralık 2018 Sınav Giriş Belgesi Alma

Açık Öğretim Lisesi 2018-2019 öğretim yılı 1.dönem sınavı 8-9 Aralık 2018 tarihinde yapılacaktır. Bu sınava girebilmeniz için sınav öncesinde Açık Öğretim Lisesi sınav giriş belgenizi almanız gerekmektedir. Aşağıda sizlere verilen yolu izleyerek Açık Öğretim Lisesi sınav giriş yeri öğrenme, sınav giriş belgesi alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

AOL sınav yeri öğrenme ve sınav giriş belgenizi alabilmeniz için Açık Öğretim Lisesi web sayfasına sistem girişi yapmalısınız. Bu sisteme gireceğiniz kullanıcı adı ve şifrenizi bilmiyorsanız halk eğitim merkezlerinden alabilirsiniz. Bu yazıda sizlere şifrenizi bildiğinizi düşünerek işlemleri yazıyoruz.

  1. Aşağıdaki web sayfası linkini kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırarak Açık Öğretim Lisesi öğrenci girişi bölümünün açılmasını sağlayın veya yazımızın altında bulunan linke tıklayın. http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx
  2. Açılan sayfada bulunan güvenlik kodu, kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girip, giriş butonuna tıklayın.
  3. Sol menülerde bulunan öğrenci genel bilgiler menüsüne tıklayarak açılmasını sağlayıp ardından açılan menüden sınav giriş yeri menüsüne tıklayın.

Böylece Açık Öğretim Lisesi sınav giriş yerinizi görebilirsiniz. Sınav giriş belgenizi yazdırmak isterseniz sınav giriş yerinizin altında bulunan yazıcı simgesine tıklayabilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesi 8-9 Aralık 2018 sınav giriş yerinizi öğrenme ve sınav giriş belgenizi almak için TIKLAYIN…

Kaynak: http://e-sorgulamamerkezi.com/acik-ogretim-lisesi-8-9-aralik-2018-sinav-giris-belgesi-alma.html