Mili Eğitim Bakanlığı Açık Ortaokul sınavları ile ortaokulu bitirememiş kişilerin veya okul çağı geçmiş kişilerin ortaokul mezunu olmasını sağlamaktadır. Açık Ortaokul sınavları yılda 2 kez yapılmakta olup Açık Ortaokul sınav giriş belgesi ile sınava girilmektedir.31 Mart 2018 Açık Öğretim…

Mili Eğitim Bakanlığı Açık Ortaokul sınavları ile ortaokulu bitirememiş kişilerin veya okul çağı geçmiş kişilerin ortaokul mezunu olmasını sağlamaktadır. Açık Ortaokul sınavları yılda 2 kez yapılmakta olup Açık Ortaokul sınav giriş belgesi ile sınava girilmektedir.31 Mart 2018 Açık Öğretim Ortaokulu sınav giriş belgenizi sınava girmeden önce alıp yanınızda bulundurmalısınız.

Açık Öğretim Ortaokulu Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

Açık Öğretim Ortaokulu yönetim bilgi sisteminde kısa süre önce bir duyuru yayınlamıştır. Bu duyuru “Merkezi Sistem Sınav Uygulama Takviminde 17 Mart 2018 tarihinde yapılması kararlaştırılan 2. Dönem Açık Öğretim Ortaokulu Sınavı, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Baskı Ünitesinde meydana gelen teknik arıza sebebiyle 31 Mart 2018 tarihinde yapılması kararlaştırılmıştır.” denmektedir.

Yani sınav 31 Mart 2018 tarihinde yapılacak olup bu tarihe kadar 31 Mart 2018 Açık Öğretim Ortaokulu sınav giriş belgesi alma işleminizi yapmalısınız.

Açık Öğretim Ortaokulu sınav giriş belgesi alma işleminizi yapabilmeniz için kayıt esnasında sizlere verilen kullanıcı adı ve şifre ile Açık Öğretim Ortaokulu Yönetim Bilgi Sistemi Uygulamaları bölümüne giriş yapmalısınız. Aşağıda sizlere ilgili sitenin linki verilmiştir.

31 Mart 2018 Açık Öğretim Ortaokulu sınav giriş belgesini almak için TIKLAYIN…

Kaynak: http://e-sorgulamamerkezi.com/31-mart-2018-acik-ogretim-ortaokulu-sinav-giris-belgesi.html