Trafik konusu ülkemizde birçok şehirde sıkıntı olmaya başlamıştır. Bunda araç sayısının etkisi, insanları toplu taşıma araçlarını kullanmama alışkanlığı gibi durumlar söz konusudur. Araçların artık park sorunu hızla büyümektedir. Yolların yoğunluk durumu da bu durumdan nasibin almaktadır….

Trafik konusu ülkemizde birçok şehirde sıkıntı olmaya başlamıştır. Bunda araç sayısının etkisi, insanları toplu taşıma araçlarını kullanmama alışkanlığı gibi durumlar söz konusudur. Araçların artık park sorunu hızla büyümektedir. Yolların yoğunluk durumu da bu durumdan nasibin almaktadır. İstanbul trafiği de günün belirli zaman dilimlerinde yoğun olmaktadır.

İBB Cep Trafik Uygulaması Nasıl İndirilir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kendi resmi sitesi üzerinden İstanbul trafik yoğunluğu haritasını yayınlamaktadır. İş yerine gidecekler veya başka bir durumdan dolayı trafiğe çıkacaklar için güzel bir uygulamadır. Sonuçta İstanbul trafiğinde yol alacaklar için nerelerde trafik yoğun, nerelerde daha akıcı bunun bilinmesinde fayda bulunmaktadır.Kişiler böylelikle yoğun trafiğe yakalanmamakta veya kendilerine farklı bir güzergah seçmektedirler.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul anlık trafik durumu gibi durumları cep telefonunuzda görebilmeniz için İBB Trafik Uygulaması adı altında bir program yayınlamıştır. Bu uygulama sayesinde İstanbul’da anlık trafik durumunu görmeniz mümkündür. İBB Trafik Uygulaması Iphone ve Android işletim sistemlerine sahip cep telefonu sahipleri için ayrı ayrı yayınlanmıştır. Aşağıda İBB Trafik Uygulamasını indirebileceğiniz bir link bulunmaktadır.

Iphone telefonlar için “İBB Trafik Uygulaması

Android telefonlar için “İBB Trafik Uygulaması

Kaynak: http://e-sorgulamamerkezi.com/ibb-cep-trafik-uygulamasi-indir.html

Reklamlar