Sosyal Güvenlik Kurumu ülkemizde emeklilik işlemlerinin yürütüldüğü bir kurumdur. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan önce BAĞ-KUR, emekli sandığı SSK, gibi çeşitli kurumlar bulunmakta idi. Bu kurumlar artık Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) olarak tek bir çatı altında toplandı. Çalışanların emeklilik…

Sosyal Güvenlik Kurumu ülkemizde emeklilik işlemlerinin yürütüldüğü bir kurumdur. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan önce BAĞ-KUR, emekli sandığı SSK, gibi çeşitli kurumlar bulunmakta idi. Bu kurumlar artık Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) olarak tek bir çatı altında toplandı. Çalışanların emeklilik işlemleri, ne zaman emekli olacakları, sigorta prim borçları, zaman zaman yapılan yapılandırmalar gibi işlemler bu kurum tarafından yürütülür. Fakat çalışanlar bazı durumlarından dolayı emeklilik zamanlarını beklemeden erken emeklilik haklarını kullanarak emeklilik hakkına sahip olabilmektedirler.

SGK Erken Emeklilik Şartları Nelerdir? SGK Erken Emeklilik Hesaplama

SGK’dan normal çalışma süresini dolduran kişilere emeklilik haklarını vermektedir. Fakat bazı durumlarda erken emekli olunabilmektedir. SGK erken emeklilik şartları arasında kaza geçirmek, meslek hastalıkları, çalışamaz duruma gelinmesi gibi durumlarda SGK malulen erken emekli yapmaktadır.

Aşağıda sizlere verdiğimiz link sayesinde emeklilik zamanınızı kendi durumunuza göre hesaplayabilirsiniz.

Emeklilik hesaplama için TIKLAYINIZ…

Kaynak: http://e-sorgulamamerkezi.com/sgkdan-erken-emekli-olma.html

Reklamlar